Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, 3120

od 90,00 PLN

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sukience perłowej.

tworzona na desce olchowej. Obraz wyprodukowano specjalną techniką nanoszenia wizerunku bezpośrednio na drewno. Metoda gwarantuje wysokie walory estetyczne dzieła, które może być znakomitą pamiątką religijną chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu albo prezentem urodzinowym czy imieninowym. Ikony w naszym sklepie pakowane są w wyszukane pudełka z klarownym wieczkiem. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej o szczególnym rozmiarze historycznym jest piękną ozdobą każdego domowego wnętrza. Oryginał od samego początku zasłynął cudami, które mają miejsce do dziś.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest ikoną typu Hodegetria. Maryja wskazuje na swojego Syna Zbawiciela. Dzieciątko unosi rączkę w geście nauczania i błogosławieństwa. Suknia Maryi w kolorze niebiesko-granatowym zdobiona jest typowymi złocistymi liliami. Głowy Maryi i Jezusa okalają dwa połączone ze sobą złote nimby. Jest to wyjątkowo symboliczna kombinacja przedstawienia Bogurodzicy wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Obraz produkowano w Polsce przy użyciu polskich tworzyw. Na jego odwrocie znajduje się wytłoczony złocony certyfikat. Ikony dostosowujemy indywidualnie do wymiaru oraz rodzaju deski, na której są wykonywane. W ramach danego wzoru mogą występować niewielkie różnice w jej wymiarze (+/- 2 mm).

Ikona jest przystępna w naszym sklepie w czterech rozmiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej