Wielkie wyzwanie (242 str.)

od 23,27 PLN

oszczędzasz do 31%
ISBN: 9788360528464 • Oprawa: miękka • Autor: Osho • Wydawnictwo: Kos • Ilość stron: 242 • Rok wydania: 2007
odnajdziesz tu doświadczenie człowieka oświeconego, buddy XX wieku, odpowiadającego na pytania ludzi takich jak ty i ja, ludzi czujących (jak i ty, inaczej nie czytałbyś tej książki), że w życiu jest coś więcej aniżeli to, co widzą oczy.
Osho o tym wszystkim opowiada: od boga i wiary po egzystencję i świadomość, od frustracji i cierpienia po miłość i wspłczucie, od życia przed narodzinami po życie po śmierci, od hipnozy i narkotykw po jogę i medytację, od cudw Jezusa po materializacje Sai Baby, od intelektu i inteligencji po znaczenie relacji mistrz uczeń. Wszystko tu jest: świeże, podane z pierwszego źrdła.
Osho szczegłowo także to, co zapewne stanowi jego najistotniej rewolucyjną technikę medytacji, metodę odrzutowcw medytację dynamiczną.
George Gurdjieff mawiał do swych uczniw, żeby czytali jego książki trzy razy, że potrzeba przynajmniej trzech czytań, żeby jego słowa wniknęły. Słowa Osho z pewnością można czytać tyle samo razy i więcej i za każdym razem czytelnik będzie odkrywał nowy sens, nowe znaczenie, docierając do poszczeglnych warstw ukrytych w wykładach Osho.
W swoim wykładzie o żerowaniu na cudach, Osho stwierdza: Nie interesują mnie cudy, ponieważ to wszystko jest bzdurą. Całe nasze życie jest absurdalne, więc nawet jeżeli stworzysz w nim coś, nie ma to znaczenia. Jedyny cud, jaki mnie interesuje, to popychanie cię w ruchu coraz dalej. Choćby jeden przebłysk tego, co jest poza będzie cudem.
Jeżeli czytając słowa Osho odczujesz pragnienie wejścia w swj wewnętrzny świat, eksplorowania tego co jest poza, będzie to oznaczać, iż usłyszałeś zaproszenie, przyjąłeś znaczne wyzwanie Osho.
Masz przed sobą kolejny tom z kolekcji niezwykłych wglądw w naturę życia, relacji międzyludzkich, funkcjonowania umysłu, rozkwitania uczuć i tworzenia dobrych podstaw życia społecznego. Nie skończ na czytaniu wprowadzając w życie te słowa, możesz doznawać obszerniejszej radości i posiadać poczucie obszerniejszego spełnieniaPozostałe dane (w formacie PDF):
O Autorze
Spis treści
Przykładowy fragment książki
Tył okładki