stanowczo suteczny sposób na komary

Repelent na komary Ultrathon to preparat w sprayu odstraszający owady tropikalne takie jak komary, meszki, muchy, moskity, ćmianki i kleszcze. Środek na komary posiada substancję odstraszającą DEET w stężeniu 25%. Dzięki powolnemu uwalnianiu substancji odstraszającej i specjalnie dostosowanego składu zapewniającego wytrzymałość na deszcz, wilgoć, a także pot preparat na komary Ultrathon idealnie sprawdza się w nieprzystępnych warunkach tropikalnych. Preparat przeciw egzotycznym owadom Ultrathon został tworzony na zamówienie amerykańskiego wojska w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi niebezpieczne choroby. Aktualnie repelenty przeciw egzotycznym owadom marki Ultrathon są powszechnie przystępne w sprzedaży dla każdego.


Co to jest DEET?

DEET to ekologiczny związek chemiczny stosowany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany przez amerykańskich chemików przede wszystkim na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. Liczne badania prowadzone zwykle w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako efektywną metodę ochrony przed insektami ze wszelkich dostępnych do powszechnego użytkowania. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka. Istotnie pomocne w tym zakresie okazały się specjalne środki na komary tropikalne zawierające substancję odstraszającą DEET o wysokim stężeniu (10-35%). Liczne badania w Europie i USA potwierdziły skuteczność preparatów z DEET w odstraszaniu egzotycznych "kąsaczy" choćby w najcięższych warunkach takich jak podmokłe tereny, tropikalny klimat lub równikowa dżungla. Na rynku polskim prym w ochronie przed tropikalnymi komarami wiodą preparaty MUGGA, FORESTA, a także ULTRATHON.

Co wpływa na ataki ze strony komarów?

w głównej mierze wydychany poprzez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała oraz kwas mlekowy oraz inne komponenty potu, które są dla nich wyjątkowo atrakcyjne. Można powiedzieć, że im wyższa temperatura naszego ciała, tym pokaźniejsze prawdopodobieństwo, że staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, często mogą być przez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich występowaniu jest typowe bzyczenie. Jednak i ono może być niejednokrotnie przez nas nie dostrzeżone. Często jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym poprzez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której elementy hamują krzepnięcie krwi podczas jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje powodują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie, a także zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można aby pomyśleć, że w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce lub przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Ale pamiętajmy, iż komary stanowią wyśmienite pożywienie dla wielu gatunków ptaków i ryb. Są szczególnie znaczną częścią łańcucha pokarmowego.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa chronione. All Rights Reserved.